HIMALYO Tibet COLLAGEN Caps

Novinka

Detailní popis produktu

Kolagen je spojován s krásou zejména pro svou schopnost zachovat lidskému tělu mládí. Lidské tělo si kolagen dokáže vytvořit samo, ale už od 25. roku věku jeho produkce klesá a od 45. roku se kolagen přestává v našem těle tvořit téměř úplně.

HIMALYO Tibet COLLAGEN Caps jsou přírodní kapsle, obsahující optimální poměr dvou nejdůležitějších typů kolagenu pro lidské tělo: typ I a typ II. Poslední výzkumy ovšem zdůrazňují, že neméně důležitá je i jeho forma a způsob, jakým je podáván.

Od běžně dostupných produktů se tak Tibet Collagen odlišuje především důrazem na přirozené vstřebávání do lidského těla a jeho maximální zabudování do struktur pokožky. Kapsle Tibet Collagen proto obsahují štěpenou neboli hydrolyzovanou formu kolagenu, která je daleko snáze vstřebatelná. Jsou navíc obohaceny i o rakytník tibetský. Je totiž známo, že lidské tělo dokáže kolagen doplnit jen za podmínky přísunu dostatečného množství vitamínu C. Podávaní kolagenu ve formě kapslí také umožňuje jeho postupné dávkování v průběhu dne, což je neméně důležité

Kolagen patří mezi základní stavební bílkoviny našeho těla. Tvoří až 30 % všech proteinů v těle savců, ve formě kolagenních vláken je složkou mezibuněčné hmoty. Jeho hlavní funkcí je působit jako pojivo buněk nejen v kostech, šlachách, kloubech a pokožce, ale například i v cévách, rohovce oka, a dokonce i v zubech. V těle zvířat a lidí funguje jako lepidlo podporující práci buněk v tkáních, proto jeho název pochází z řeckého slova kólla = lepidlo.

Kromě toho, že pomáhá ke kráse, prospívá kolagen i celkovému stavu organismu. Mladé tělo si kolagen tvoří samo, ale již od 25. roku života jeho produkce klesá, a to o 1 - 1,5 % každý rok. Po 45. roce věku již tělo kolagen netvoří téměř vůbec. Společně s přibývajícími roky tak kolagen v těle rychle ubývá, a proto i pleť přestává být pružná a tvoří se nám více vrásek.

Konzumace nadměrného množství rafinovaných sacharidů a cukru naopak znemožňuje rekonstrukci kolagenových buněk a nadměrné vystavování se slunečnímu záření snižuje produkci nového kolagenu, stejně jako kouření. Proces ztráty kolagenu a snižování jeho tvorby v organismu sice není možné zcela zastavit, lze jej ale zpomalit správným životním stylem, výživnou stravou a zdravým pohybem. Kolagen však lze tělu nahradit opět jen samotným kolagenem.

V současnosti se rozeznává až 27 typů kolagenů, které se nacházejí v různých živočišných tkáních. Pro lidské tělo jsou nejdůležitější typy dva:

Typ I: Zahrnuje největší část kolagenu v lidském těle, a to až 90 %. Skládá se z hustých vláken, které tvoří strukturu kůže, kostí, šlach, vláknité chrupavky, pojivových vláken a zubů.

Typ II: Je tvořen volnějšími vlákny, která se nacházejí v elastické chrupavce. Ta má za úkol tlumit nárazy a chránit klouby.

Kolagen ve své běžné formě je pro člověka těžko stravitelný. Proto se v případě potřeby jeho doplňování používá kolagen štěpený = hydrolyzovaný. Je stravitelnější, lépe se vstřebává a v těle tak dochází k jeho vysoké využitelnosti. Zatímco kolagen ve své přirozené želatinové formě nedokáže naše tělo efektivně využít, hydrolýzou dochází k výraznému zkrácení molekulových řetězců, což má za následek dobrou rozpustnost ve vodě a vstřebatelnost. Z takového kolagenu dokáže tělo efektivně využít maximum účinných látek.

Kolagen se v těle tvoří pouze za přítomnosti dostatečného množství vitamínu C. Proto je vhodné jej kombinovat s přípravkem, který vitamín C v hojné míře obsahuje.

Doporučené dávkování:

2 kapsle 4× denně

Upozornění:

Není určeno pro děti do 3 let. Užívání v době těhotenství a kojení konzultujte se svým lékařem. Doplňky stravy nejsou určeny k používání jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování!
Uchovávejte v suchu, mimo dosah přímého slunečního záření, při teplotě 10-25 °C.
Ukládejte mimo dosah dětí.

549,00 Kč