877 Nápoj ze zlatého kořene

Vyprodáno

Působení dle tradiční čínské medicíny:


  • Posiluje energii čchi sleziny PI QI XU
  • Posiluje jin plic FEI YIN XU a ochlazuje horko v plicích FEI RE
  • Vyživuje krev a jin srdce XIN XUE/YIN XU
  • Posiluje energii čchi a jin ledvin SHEN QI/YIN XU
  • Vyživuje jin jater GAN YIN XU
  • Rozprouďuje blokádu krve YU XUE
  • Posiluje ducha SHEN
  • Vylučuje horké toxiny RE DU

Popis dle tradiční čínské medicíny - Tento NÁPOJ je jako NÁBOJ, jenž připravuje člověka NA BOJ. Hong jing tian (Rhodiola rosea) je ideální bylina pro dnešního člověka, neboť pozitivně ovlivňuje všech 5 základních elementů čínské medicíny - Slezinu PI, Srdce XIN, Plíce FEI, Játra GAN a Ledviny SHEN. Optimalizuje poměr YINu a YANGu v organismu. Výjimečné účinky této byliny jsou již po tisíciletí známy v Tibetu, kde ji tibetští mniši používali ke zlepšení svých duševních sil, koncentrace a fyzické vytrvalosti. Nazývá se někdy jako Ženšen z náhorní plošiny nebo také Tibetský ženšen ("Kdo ji pravidelně užívá, více než 100 let se dožívá."). Nejen proto se jí také právem přezdívá Zlatý kořen zdraví a dlouhověkosti. Slouží totiž jako jakési "optimální hnojivo či čerstvá zálivka" pro náš zdravý kořínek, jež se pak stává ještě více z-dravý. Tato rostlina je ve svých účincích velmi podobná ženšenu, ale v mnoha ohledech je podstatně silnější! Rovněž její český název rozchodnice růžová lze metaforicky vnímat jako bylinu, která mnoho potíží rozchodí...- je to prostě "superior herb" neboli řečeno dnešním žargonem SUPER JÓ BYLINA.


Rozbor bylin ve směsi - Hong jing tian (Rozchodnice růžová) se řadí mezi tzv. adaptogeny, což je obecný název pro rostliny, které optimálně harmonizují organismus a mají mnoho pozitivních funkcí, aniž by přitom měly vedlejší účinky. Další jedinečnou předností je, že neinterferují s ostatními užívanými léky či bylinami, tudíž se mohou užívat bez jakéhokoliv omezení. V dnešní době nadměrného užívání čehokoliv u kohokoliv je to nespornou výhodou! Má celkově normalizující účinek, zlepšuje všechny stavy a nezhoršuje žádný z nich (normalizace je v tomto případě myšlena pouze a jen v pozitivním slova smyslu). Adaptogeny jsou jedinečné ve své schopnosti zachovávat rovnováhu hormonů a imunitního systému, pomáhají organismu udržovat optimální homeostázu - tedy stabilizují vnitřní prostředí organismu. Jsou to jakési biostimulátory nebo tonika, "rostliny nesmrtelnosti či omlazovací byliny", posilující blahodárnou a životodárnou energii čchi QI. Dle TCM je sladké a ostré chuti a chladné povahy, voní po růži, proto i název je rozchodnice růžová. Dle TCM posiluje nedostatečnou energii čchi sleziny PI QI XU, vyživuje jin plic FEI YIN XU a ochlazuje horko v plicích FEI RE, vyživuje nedostatečnou krev a jin v srdci XIN XUE/YIN XU a posiluje čchi a jin ledvin SHEN QI/YIN XU, vyživuje jin jater GAN YIN XU, zklidňuje ducha SHEN, rozprouďuje blokádu krve YU XUE - celkově dle TCM blahodárně ovlivňuje všech 5 elementů organismu.


Další složkou je Feng jiao (Smoluňka), která je obsažen z 10 % v tomto nápoji. Dle TCM je hořké a ostré chuti a chladné povahy a vstupuje do drah sleziny PI a žaludku WEI. Vyživuje jin ledvin a plic SHEN/FEI YIN XU, vylučuje horké toxiny RE DU. Je zajímavé, že podle posledních výzkumů neexistuje žádná baktérie, která by byla rezistentní vůči smoluňce - dle TCM "pročišťuje" každodenně organismus ode všech různých tzv. horkých toxinů RE DU, což v dnešní době představuje nejen známé viry a baktérie, ale především hlavně dnes všudypřítomné nežádoucí chemické příměsi typu mikroplastů, pesticidů, hormonů, emulgátorů, přísad, konzervačních látek, přehršle reziduí v pitné vodě, jídle, vzduchu apod...


Dávkování - Doporučená denní dávka je 2 - 4 odměrky (tj. 2 - 4g) 1x denně ráno. Vhodné je přidat do Nápoje čínských MUDRců a společně vypít.


Upozornění: Vzhledem k tomu, že se jedná o 100% přírodní produkt, pocházející z přírodní sklizně (žádné geneticky klonované ani modifikované pícniny, chemicky ošetřované a chuťově a barevně indiferentně stejné...), je třeba počítat s tím, že každá šarže může míti i trochu jinou barvu a chuť, což ovšem není na závadu a nemění to nic na deklarovaném účinku nápoje!


Příprava - Koncentrovaný prášek se zalije cca 2 dcl horké vody. Po pečlivém rozmíchání se teplý popíjí i k jídlu. Optimální a chutný nápoj pro každodenní snídani si lze připravit smícháním Nápoje čínských MUDRců a tohoto nápoje - v obvyklém dávkování 4 + 4 odměrky nebo i 2 + 2 odměrky, jenž lze užívat dlouhodobě. Pro lepší chuť lze přidat i trochu dobrého mléka.


Upozornění: Specifická hmotnost tohoto nápoje (1 kg peří není objemem 1 kg železa) kolísá. Proto se zdá krabička býti naplněna někdy z půli (cca 80 odměrek), jindy je zase až po okraj (110 odměrek), ale vždy je tam přesně 100 g!


Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - při akutních infekčních onemocněních s teplotou (chřipka, angína apod.) NEOBSAHUJE LEPEK!


Balení - 100 g bylinného produktu v prášku (100% přírodní, bez jakýchkoliv syntetických či pojivových látek).


Více na: https://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty/dle-kategorii/caj/877-napoj-ze-zlateho-korene

1 000,00 Kč