Reference

Majitelka

Iveta Janáčková

Doktorka

Jana Nezvalová


Autorka mandal, kartářka a průvodkyně vykuřováním

Emili DIDI Bertová


Na náměstí v obchodním prostoru "Pasáž Eliška" jsme otevřeli novou prodejnu i s poradnou a salonem, Čarovný krámek, která je zaměřená na harmonizaci těla a duše

"Vše je výsledkem dlouhého vývoje. Jelikož stále roste poptávka po specialistech a různých poradnách a já už jsem zase o krůček dál a mám dostudovanou tradiční čínskou medicínu u Sušických v Brně, společně s fytoterapií (léčba bylinkami), kterou jsem celou dobu používala i v prodejně zdravé výživy, rozhodla jsem se, že lidem v Židlochovicích tuto službu přiblížím,": majitelka paní Iveta Janáčková, absolventka fakulty na diagnostikování EAV (metoda elektroakupunktury dle Volla) v Hradci Králové, vše pod záštitou lékařů. "Nějakým, pro mě záhadným způsobem jsem se tomu rozhodla věnovat. Cesta to byla dlouhá, trvala skoro 5 let, krůček po krůčku. Výsledkem je nejen moje studium, ale zejména založení nové prodejny." Prodejna je zároveň i poradnou a centrem harmonizace. "Z Brna jsem lidem přiblížila i velmi známý ENERGY CLUB, kde si mohou bezplatně vyzvednout své objednávky či se registrovat a nakupovat za klubové ceny." Do poradny se lidé mohou objednat, a to buď k paní doktorce Nezvalové, nebo k majitelce, Ivetě Janáčkové. Poradna je zaměřena na fytoterapii, harmonizaci a diagnostiku. "Věnujeme se i akupunktuře, fytoterapii a moxování a máme interního maséra," : Iveta Janáčková.

 PRODEJNA I PORADNA

Otevřeno je denně od 9:00 do 17:00 hodin, ve čtvrtek a v pátek v odpoledních hodinách probíhá poradna pro objednané klienty. Objednávání lze provést přes internet, na facebooku nebo osobně v prodejně.


"V každém případě je tady základní poradna zdarma. Tak jako byli klienti zvyklí na mé služby ve zdravce, nebo jako když přijdete do lékárny se zeptat, co použít, když vás například bolí záda, kolena, dítě má ekzém, a nejsou to žádné extrémní problémy, tak i já se snažím vždy najít řešení, pokud je to v mých silách. Jen se více vyptávám do hloubky. Jde o celostní přístup, smyslem je najít příčinu problému. Pomoc většinou hledám u bylin. Od nejlevnější a nejjednodušší terapie jdu ke složitějšímu a náročnějšímu řešení. Pokud to nepomůže, tak se domluvíme na poradně. Většinou ale problémy vyřešíme ihned na místě."


NABÍDKA PRODEJNY

Čaje, masti, fytoterapeutické oleje, čínská medicína, množství celostních informací, produkty od Energy. Dále dárkové předměty, ezoterické předměty, šperky z drahých kamenů. Low carb potraviny - speciální nízkosacharidové potraviny nezatěžující organismus. Netoxická kosmetika a veterinární homeopatika. Do budoucna plánujeme různé přednášky.

ČÍNSKÁ MEDICÍNA

"Ve 33 letech mě postihla nemoc a lékaři mně tvrdili, že je všechno psychosomatické, že je to z problémů, kterými jsem si prošla. Léčila jsem se i tam, kam málokdo chce zavítat. Přestože mi lékaři řekli, že je všechno v pořádku, potíže dále přetrvávaly, a to extrémními bolestmi, které mě doháněly až k šílenství. Bylinkami jsem se zabývala už od roku 1997, kdy jsem měla kosmetický salon a provozovala fytoterapii v kosmetice. Tak jsem si opět vzpomněla na slavného pana Hádka a pana Pleskače, s kterými jsem vždy spolupracovala, a začala jsem tedy s bylinkami. A to mě dovedlo k homeopatii, protože bylinky mi nestačily. Ale homeopatie mi dělala zle, tak jsem vyzkoušela čínskou medicínu, kde jsem se poprvé setkala s MUDr. Nezvalovou, a za pár let už tu byl krámek zdravky a nyní jsem zase o kousek dál. Určitě nikomu nemusím vyprávět, že není na světě bylina, aby k něčemu nebyla, Ovšem vždy je přístup individuální. Nikdo nejsme stejný a tady platí dvojnásob pravidlo, že komu pomůže jedna bylinka, nemusí sedět na stejný problém tomu druhému. Proto vždy doporučuji se o užívání bylin poradit ať už u nás, či ve specializovaných provozovnách."


MOXOVÁNÍ 

Moxování neboli požehování je jedna z metod, která má za úkol organizmus prohřát. Prohřívají se akupunkturní body, dráhy, ale i celé oblasti těla. Zejména se využívá při nedostatku jangu, neboť jang symbolizuje, pokud se jedná o termoregulaci, právě teplo.

Dietetika dle TCM

 Tradiční čínská dietetika je systém stravování vycházející z tradiční čínské filozofie. Jedná se o systém preventivní i léčebný. Nejedná se o makrobiotiku, ač některé prvky jsou v obou směrech podobné.