Kraniosakrální terapie

29.02.2024

velmi jemná energetiká masáž, která vám pomůže se zbavit stresu i únavy, fiyzických i psychických bloků, podporuje přirozený mechanismus člověka k zlepšení celkového zdraví a zvýšení imunity. Název metody je odvozený od spojení slov cranio (lebka) a os sacrum (pánev). využívá kraniosakrálního rytmu, což je pulsace mozkomíšního moku. Tato metoda vychází z poznání, že každému fyzickému projevu nemoci předchází dlouhodobá disharmonie a že mezi pánví a lebkou existuje významná souvislost, která se projevuje v páteřním kanálu, který tvoří spojení mezi kostí křížovou a lebkou.

Zde pulsuje energie (mozkomíšní mok), který omývá, vyživuje, detoxikuje a chrání jako tekutina náš mozek a míchu a je kraniosakrálním systémem pumpován s frekvencí 6-10 krát za minutu. Jemná vibrace, která při tom vzniká se šíří do celého těla. Techniky kraniosakrální terapie jsou zaměřeny na nejvyšší možnou harmonizaci energie a tím na aktivaci vlastních, samoléčebných schopností těla.


Jak terapie probíhá?

Samostatná terapie je velmi poklidná a příjemná. Klient leží pohodlně oblečený na lůžku a terapeut přikládá ruce lehkým tlakem či tahem na různá místa na hlavě a těle klienta, aby cítil a napojil se na kraniosakrální rytmus a uvolnil problémová místa.


Osvědčuje se zejména při:

- bolestech hlavy, migrénách, napětí, poruchách rovnováhy, závratích

- chronické bolesti krční páteře, zad a kloubů

- stres, přetížení, deprese, emocionální poruchy

- křečovité stavy, záněty

- poúrazová a pooperační rekonvalescence

- snížená imunita, nespavost, neklid

- některé oční a ušní potíže (pískání v uších)

- podpora a příprava na porod, poporodní trauma

- problémy s učením a soustředěním

- hyperaktivita u dětí, autismus

- podpora procesu osobního růstu prohlubování uvědomování si sebe i těla

- při stavech po infarktu