Mentorka ženských meditací Mohendžodáro

Co je to Mohendžodáro?

Jedná se o ucelený systém tantrických cvičení, starodávný indický rituál pro ženy, který kultivuje ženskou sexuální energii a rozvádí ji do vyšších energetických center. Jedná se o systém cvičení a meditací pro ženy, které upevňují zdraví a rozvíjejí duši ženy se všemi jejími aspekty. Učí, jak aktivovat a posílit, harmonizovat a pročistit svá energetická centra.

Pravidelným cvičením ásan (posvátných pozic ženského těla) Mohendžodáro vede k ozdravení a posílení ženských orgánů, harmonizaci hormonálního systému a probuzení multiorgasmického prožívání.

Mohendžodáro aktivuje žlázy s vnitřní sekrecí a ty začnou ve větší míře produkovat estrogeny a tím zachovává dynamiku mládí. Ženy, které pravidelně cvičí tantrickou jógu, jsou známé svou krásou a svěžestí do vysokého věku. Je to jednoduchý recept na věčné mládí.

Mohendžodáro podporuje rovněž umění prožívat. Odkrývá ženě milostné umění a učí ji budování kvalitního partnerského vztahu. Mohendžodáro podporuje v ženě její ženskou sílu. Odhalením a přijetím svého ženství začne žena přirozeně používat laskavé prostředky pro podporu harmonického a láskyplného vztahu. Silná žena disponuje obrovskou kreativitou, laskavostí, vášní, odevzdáním.

Mohendžodáro může významně pomoci ke zlepšení psychického stavu ženy. Je ověřenou prevencí spousty psychických problémů. Pomáhá najít klid sama v sobě. Přijetí potlačené sexuality ovlivňuje vlastnosti ženy, její vyjádření ženu oživuje, uzdravuje a omlazuje.

Mohendžodáro je o nalezení odpovědí na všechny naše otázky uvnitř sebe sama, o odhalení svých vlastních potřeb, o moudrosti vnitřního vedení, o ženské přirozenosti plynout, odevzdat se a přijímat věci, tak jak přicházejí, bez nutnosti bojovat a stavět se do mužské role. O znovu obnovení a laskavém používání ženských vlastností pro naplnění svých potřeb a pro udržení harmonických vztahů. O hloubce ženské duše a tajemstvích ženské intimity.

Ženské meditace Mohendžodáro jsou součástí Tantra-jógy Mohendžodáro zakladatelů MUDr. Moniky Sičové a Ing. Igora Samotného.

Jmenuji se Martina, v Indii jsem přijala sanjasinské jméno Ma Layapurna (Domov plný harmonie).

Moje původní profese je učitelka matematiky a chemie na 2. stupni základní školy, kde jsem se ale moc dlouho nezdržela, pustila jsem se do studia bakalářského oboru na lékařské fakultě – výživy člověka – což mě pak přivedlo k dlouholetému zaměstnání u potravinářské inspekce.

Po narození mých dvou dětí jsem ale cítila potřebu změny, úplné změny života, větší svobody, nutnost "hluboké práce na sobě", osvobození se ze systémového a dogmatického sevření. O Slunovratu v roce 2019 jsem se setkala s jihoamerickými indiány Kogi, žijícími v pohoří Sierra Nevada v západní Kolumbii. Pohled těchto potomků dávné civilizace a průzkumníků lidské duše v temnotách na vychýlení světa z rovnováhy tím, jak jsme se vychýlili z rovnováhy přírodních zákonů my lidé, na život, vztahy a na duchovní aspekt sexuality, to vše mi bylo tak důvěrně známé, rezonovalo to přesně s mým pohledem na svět, na život, ale nikdy předtím jsem se u nikoho s takovými názory nesetkala. Navždy to změnilo můj život, přivedlo to mou duši domů.

Můj život se dále odvíjel s pomocí synchronicit, vždy mi přišlo do cesty přesně to, co jsem v danou chvíli potřebovala. Na přelomu let 2021 a 2022 jsem poznala Mohendžodáro - tantrickou jógu pro ženy. Během let 2022 až 2024 jsem absolvovala Základní kurz a nastoupila do Celoročních škol umění tantra-jógy, nyní jsem ve IV. ročníku. Během III. ročníku v roce 2023 jsem se navíc rekvalifikovala a získala certifikaci na pozici "Mentorka Ženských meditací Mohendžodáro". Jedná se o certifikaci pro skupinovou práci se ženami na hlubokém meditačním základě s účinkem posílení ženství, osobního rozvoje a transformace ženy. Je to unikátní projekt meditačních technik pro ženy a pro jejich podporu, který nemá v současné době obdoby.

V únoru 2024 jsem se s Mohendžodárem zúčastnila "Cesty do hlubin své duše" v Indii – 18 dní dobrodružství a poznávání zapomenuté krásy Indie, indických chrámů, pestrý svět lidí a také neviditelnou Indie v podobě duchovní síly a transformace. Meditovali jsme, cvičili tantrickou jógu, zpívali mantry na posvátných místech a otevírali své podvědomí na jedněch z nejsvětějších míst Indie. Zažili jsme 5-denní karavanu pouští na velbloudech, spali pod hvězdami a setkali se se sebou samými. Součástí byl unikátní No-mind trénink ve spojení s magickým působením pouště, který otevřel mou mysl novým vizím a nápadům.

Protože sama ze své zkušenosti vím, jak meditace Mohendžodáro ženám pomáhají čistit emoční zranění a tím pomáhají v uskutečňování svobodnějšího a plnějšího života a zbavování se nepotřebných programů a omezení, je mým přáním podělit se o tyto zkušenosti s ostatními ženami a předávat dál něco z tohoto dávného a moudrého učení. Přeji si, aby ženy byly zdravé, šťastné, spokojené a naplněné, aby měly uspokojené své hluboké potřeby, aby znovu objevily a naplno využily svou tvořivou ženskou moc. Věřím, že když to tak bude, budou šťastnější všichni, i naši muži a naše děti. Žijeme v době, kdy vědomé ženy přicházejí vyléčit tento svět.