Geranium

Detailní popis produktu

Geranium patří do skupiny tzv. "ženských" esencí, otevírá cestu k přirozenému prožívání ženství, návratu do vlastní síly, k sobě.
V dnešní "moderní době" ale není zcela zřejmé, co to vlastně zamená. Ženy rodí děti, starají se o domácnost, rodinu, chodí do práce... a nejen to, mívají naloženo i mnohem víc: přesčasy nebo dvě zaměstnání, plní roli mámy i táty zároveň a jsou na všechno samy. V dalším obraze můžeme ještě vidět ženu soupeřící se svým partnerem, jediný směr je kariéra a bohaté konto...
Jak dlouho se dá tohle vydržet? Rok, dva, deset let? Dříve nebo později se ozve tichý hlas nitra. Něco je v životě ženy jinak, než by si přála. Únava, vyčerpání, stres, neklidný spánek, podráždění... A tíha života rozbolí tělo. Žena přestala vnímat sebe, své pocity, touhy a sny.
Geránium vstoupí do jejího života jako laskavá připomínka na šťastnou a naplněnou ženu, plnou zářivé síly! Esence ji navrací k vlastnímu propojení se svým nitrem, s jemnou, citlivou a křehkou duší Ženy. Síla, na kterou geránium rozpomíná, voní po růžích, voní po Lásce, která naplňuje a uzdravuje srdce (blahodárně působí na srdeční čakru), zklidňuje prudké emoce (konejší játra - harmonizuje solar plexus), rozpouští a odplavuje "nevyplakané" emoce (působí jako "diuretikum"), vyrovnává a harmonizuje vztahy (podporuje ledviny - vyživuje 2. čakru ženstvím), nese laskavé osvěžení vyčerpanému nervovému systému, přináší pokojný a vyživující mír, umožňuje klidný spánek. Geránium vyrovná a současně povzbudí rozkolísanou psychiku, odloží energetické nánosy povinností a dolije do vyčerpaných baterií novou energii. Ne však proto, aby žena zvládala ještě víc, jak velí starý zvyk, či zažitý styl! A nově probuzená žena? Dovolí sama sobě být pravdivou a přirozenou ženou svému muži. Dovolí mu, aby pro ni byl opravdovým mužem... Každý muž po takové ženě přirozeně touží, takovou potřebuje. Esence gerania voní po vzájemné úctě, ženám navrací sílu a víru v sebe sama a u mužů otevírá důvěru vůči ženám, matkám, dcerám. Rozpouští u nich strach ze silných a vědomých žen.

POUŽITÍ AROMATERAPEUTICKÉ ESENCE GERANIUM

analgetické, antiseptické, antidepresivní, adstringentní, diuretické, tonizující, repelentní, adstringentní

Použití na tělesné úrovni

- ulevuje při silné a bolestivé menstruaci
- pomáhá u křečových žil a hemoroidů
- mírní střevní problémy, průjem
- používá se u neuralgie v obličeji, pásového oparu
- mírní bolesti svalů, v kříži
- posiluje ledviny, má močopudný účinek
- stimuluje tok lymfy (celulitida)
- stimuluje kůru nadledvin a krevní oběh
- harmonizuje hormonální systém - klimakterické potíže
- posiluje játra (podpora při žloutence)
- vykazuje repelentní účinky proti hmyzu (i vši a roupy)

Použití z hlediska psychiky

- působí jako antidepresivum, uvolňuje psychické a emoční vypětí, úzkost, podráždění, stres, zklidňuje nervy, mírní poruchy spánku
- navrací chuť do života unaveným a starším lidem, pomáhá při rekonvalescenci a vyčerpání z přepracování, povzbuzuje a tonizuje nervový systém
- přináší rovnováhu

Účinky na duševní úrovni

- dodává odvahu k otevřenému projevení pocitů
- navozuje stav klidné síly a jistoty
- vede z rozumového přetlaku do uvolnění a otevřeného vnímání
- napomáhá spojení s vnitřním světem citlivosti a přirozenosti

Kosmetické použití

- projasní a rozzáří pleť, zesvětluje pigmentové skvrny (hormonálního původu)
- je vhodné při akné, nečisté pleti, zánětech
- má adstringentní účinky - vhodné na "popraskané" žilky
- stimuluje, vypíná pokožku a projasňuje pleť
- zajizvuje, hojí a regeneruje, doléčuje popáleniny a omrzliny
- mírní suchý ekzém, lupy, lupénku
- preventivně působí proti tvorbě strií

ZPŮSOBY POUŽITÍ

Inhalace: 2-3 kapky do difuzéru nebo odpařovače.
Masáže a aplikace na pokožku: 4-6 kapek smícháme s 20 ml rostlinného oleje.
Koupele: Esenci je nutné vždy nejdříve rozmíchat v emulgátoru (rostlinný olej, vysoce procentní smetana nebo kterýkoliv z terapeutických krémů Pentagramu®) a poté přidat do vody. Pro zvýšení účinku lze obohatit koupelovou solí Biotermal. Doba koupele 20 minut.
- dávkování pro celotělové koupele: 3-6 kapek rozmíchat s 20 ml oleje, 150 ml smetany nebo 1 lžící terapeutického krému. Přidáme do vany s teplou vodou.
- dávkování pro koupele nohou: 2-5 kapek rozmíchat s 15 ml oleje, 75 ml smetany nebo 1 vrchovatou lžičkou terapeutického krému. Přidáme do nádoby s teplou vodou, které by mělo být tolik, aby dosáhla nad kotníky. Lázeň působí přes reflexní plochy a body na chodidlech.

POUŽITÍ:

Použijte několik kapek do difuzéru, aromalampy, koupele nebo kosmetiky.
Řiďte se správnou aromaterapeutickou praxí.

UPOZORNĚNÍ:

Není určeno k vnitřnímu užití! Zabraňte kontaktu s očima! Ukládejte mimo dosah dětí.

PŮVOD:

Jihoafrická republika

ZPŮSOB SKLADOVÁNÍ:

Uchovávejte v suchu, mimo dosah přímého slunečního záření, při teplotě 10-25 °C. Chraňte před mrazem. Spotřebujte nejlépe do: viz. datum na obalu

Zvolte si variantu:

Cena od 366,00 Kč