Hericium

Ideální složení, maximální síla a účinnost

Hericium (korálovec ježatý, v angličtině je známý jako lví hříva, Hericium erinaceus) patří mezi jedlé stopkovýtrusé vitální houby pocházející z Asie, hojně se též vyskytuje na severu Ameriky. Hericium je možné vzácně najít i u nás.

Díky zpracování metodou horkovodní extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z Hericia v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky:

  • min. 30 % polysacharidů (reálně bývá 33-34 %)

Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu - rostlinných kapslích (rostlinné jsou vhodné i pro vegany)Hmotnost balení netto: 55,8g Složení v 1 kapsli:Hericium, korálovec ježatý, Hericium erinaecus, 100% čistý extrakt - 500mgpomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantůVýživové údaje na 100g:Energetická hodnota 1094kJ / 263kcalTuky 0,3g z toho nasycené mastmé kyseliny 0,1gSacharidy 46,2g z toho cukry 1,6gVláknina 46,2gBílkoviny 11,3gSůl <0,2g

O Hericiu

Své jméno houba získala podle unikátního tvaru plodnice, která je kulovitá a rozvětvená a může mít průměr až 30 cm. Hericium má jemnou chuť a konzistenci připomínající ryby. Roste paraziticky v trsech na poškozených kmenech stromů či pařezech. Hericium mé své pevné místo v tradiční čínské medicíně. Podle ní dokáže Hericium vyrovnávat nerovnováhu yin a yangu v celém organismu.

V současnosti se zkoumá vliv Hericia na produkci NFG (nervového růstového faktoru). V tradiční čínské medicíně se Hericium využívalo zejména pro jeho schopnost harmonizovat žaludek a slezinu. Podobně jako jiné vitální houby je i Hericium bohaté na polysacharidy ‒ beta glukany, minerály, stopové prvky, specifické pro něj jsou pak diterpenoidy - hericenony a erinaciny. Dalšími významnými složkami Hericia jsou kyselina palmitová, cukerný alkohol threitol a D-arabinitol či provitamín D2 aj.

Účinky podle tradiční čínské medicíny

  • posiluje Wei (žaludek) a reguluje jeho Qi
  • doplňuje Pi (slezinu) a napomáhá trávení
  • uklidňuje ducha Shen a posiluje činnost mozku
  • působí na všechny orgánové soustavy

TCM charakteristika

  • teplota - neutrální
  • chuť - sladká, fádní
  • tropismus - slezina, žaludek, srdce (dle jiných zdrojů + játra, ledviny či všechny okruhy)
690,00 Kč