025 Ladnost štíhlé gazely

Působení dle tradiční čínské medicíny:


 • Odstraňuje stagnaci potravy JI SHI
 • Posiluje nedostatečnou energii čchi sleziny PI QI XU
 • Odstraňuje stagnaci energie čchi QI ZHI ze středního ohniště ZHENG JIAO
 • Vylučuje vlhko SHI ze středního ohniště ZHENG JIAO
 • Harmonizuje střední ohniště ZHENG JIAO a funkci sleziny PI a žaludku WEI
 • Vylučuje vlhko a horko SHI/RE ze středního ohniště ZHENG JIAO
 • Rozpouští hlen TAN ze středního ohniště ZHENG JIAO

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o moderní bylinnou směs, jež je šita na míru dnešnímu člověku a jeho "životosprávě". Obsahuje několik skupin čínských bylin jako jsou aromatické byliny (byliny voňavé), které vysušují škodlivé vlhko SHI a rozpouští hlen TAN, dále byliny, které odvádí vodu TAN SHI a vlhkost SHI močením, byliny odstraňující stagnaci potravy JI SHI ze středního ohniště ZHENG JIAO a harmonizují trávení, byliny odstraňující stagnaci energie čchi QI ZHI a konečně i byliny odvádějící vlhko a horko SHI/RE ze spodního ohniště. Více se o tomto tématu dočtete zde Cholesterol a obezita z pohledu TCM.


Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Císařskou bylinou je Yu mi xu, která je sladké a fádní chuti, neutrální teploty. Vylučuje škodlivé vlhko SHI močením a ochlazuje horko a vlhko v játrech a ve žlučníku GAN/DAN SHI/RE. Další císařskou bylinou je Bai zhu, která posiluje nedostatečnou energii čchi sleziny PI QI XU, vylučuje vlhko SHI a upravuje metabolismus vody v organismu. Bai bian dou je ministerskou bylinou, která odvádí vlhko a horko ze středního ohniště PI/WEI SHI/RE a současně i posiluje nedostatečnou čchi sleziny PI QI XU. Poslední císařskou bylinou je Can dou, která posiluje nedostatečnou energii čchi sleziny PI QI XU, vylučuje vlhko SHI močením, vylučuje horký toxin RE DU. Ministerskou bylinou je Huang qi, která posiluje nedostatečnou energii sleziny PI QI XU a nedostatečnou krev XUE XU. Další ministerskou bylinou je Fu ling, která vylučuje vlhko SHI močením, posiluje nedostatečnou energii čchi sleziny PI QI XU a harmonizuje střední ohniště ZHENG JIAO. Poslední ministerskou bylinou je pak Sha ren, který aromaticky vysušuje vlhko SHI, rozprouďuje stagnaci energie čchi QI ZHI ve středním ohništi ZHENG JIAO a posiluje nedostatečnou energii čchi sleziny PI QI XU. Mezi asistentské byliny pak patří Hou po, která odstraňuje stagnaci potravy JI SHI a rozprouďuje stagnující energii čchi QI ZHI ve slezině PI a v žaludku WEI, vylučuje vlhko SHI a rozpouští hlen TAN, které blokují střední ohniště ZHENG JIAO a stahuje vzbouřenou energii čchi QI NI. Další asistent Chen pi reguluje oběh energie čchi QI ZHI, posiluje střední ohniště ZHENG JIAO, vylučuje vlhko SHI, rozpouští hlen TAN a stahuje vzbouřenou energii čchi QI NI. Asistent Zhi ban xia vylučuje vlhko SHI, rozpouští hlen TAN, odstraňuje stagnaci potravy JI SHI a stahuje vzbouřenou energii QI NI. Chai hu rozprouďuje stagnující energii čchi v játrech GAN QI ZHI, upravuje disharmonii mezi játry GAN a slezinou PI, stejně tak jako mezi játry GAN a žlučníkem DAN. Mai ya rozprouďuje stagnaci potravy JI SHI, způsobenou požíváním škrobových jídel a obilovin či stagnaci potravy z nedostatečné enrgie čchi sleziny PI QI XU, posiluje žaludek WEI XI, rovněž rozprouďuje stagnaci čchi v játrech GAN QI ZHI. Shen qu odstraňuje stagnaci potravy JI SHI, harmonizuje žaludek WEI a rozprouďuje stagnující energii čchi QI ZHI.


Dávkování - Naše tablety neobsahují žádné příměsi, leštící látky či lepidla. Jako pojivo slouží pouze přírodní mikrokrystalická celulóza, a to jen maximálně do 1 %. Proto musí býti slisovány do velice tvrdých kompaktních tablet, které se obtížněji rozpouštějí a někomu možná i hůře polykají - vždy je však vše individuální a záleží na každém jedinci zvlášť...


Proto nejlépe se osvědčila tato forma užívání: večer si svoji ranní (celodenní) dávku tablet (kupř. 6 + 6 tbl resp. 12 + 12 tbl od každého druhu) vložte do hrnku a zalijte trochou vody (studené či horké) a tablety se do rána téměř rozpustí. Ráno přisypte do hrnku kupř. Nápoj čínských MUDRců, event. i další nápoje, zalijte nyní již pouze horkou vodou (100°C) a vše řádně promíchejte (jakoukoliv lžičkou). Pro lepší chuť si můžete přidat i trochu dobrého kvalitního mléka (jakéhokoliv druhu dle chuti) - vznikne Vám tak docela chutná hořká bílá káva, kterou můžete, bez obav z nedostatečného vstřebání bylin, přímo zapíjet k snídani (ideálně jahelnou kaši).


Výhodami jsou:


 • Snadné pozření, a to i hořkých bylin (lze přisladit event. javorovým nebo datlovým sirupem)
 • Maximální vstřebání jemně rozpuštěných bylin
 • Rychlost a jednoduchost - žádné intervaly a čekání 15 min před a 30 min po jídle a navíc nahradí snídaňový nápoj (netřeba pak již pít ještě ranní čaj nebo kávu).
 • Zároveň je tato forma užití i "nature friendly" pro slezinu PI a její energii QI - z těchto důvodů nikdy nepoužíváme žádné obalové kapsle (i ty sebepřírodnější, želatinové apod., vždy časem oslabují energii čchi sleziny PI QI XU a způsobují tak vlhko SHI), ani tinktury (obsah bylin v nich je dle chromatografie na tenké vrstvě pofiderně minimální a navíc každý alkohol v tinkturách obsažený vždy přináší vlhko a horko SHI/RE do organismu...), ba ani syrové směsi bylin SAN či TANG, jež bohužel nelze importovat z Asie bez toho, aniž by buď obsahovaly nadměrně pesticidů nebo pak zase mikroplísně...).


Lze užívat i takto:


Bylinné tablety lze užívat v obvyklé dávce 3 x denně 4 tablety nebo 2 x denně 6 tablet, u dětí se pak řídíme věkem, a sice 1 rok - 1 tbl 3x denně (kupř. 4leté děcko může užívat 3x2 tbl denně). Platí zde jedna zásada, že "na velkou díru velká záplata" čili dávkování lze přizpůsobit dle stavu a intenzity potíží pacienta, obzvláště u akutních stavů (virózy, akutní záněty, bolestivé stavy apod.), proto v Číně používají dávku až 2 - 3 x vyšší, tj. až 5x8 tbl denně na začátku nemoci a postupně se dávka snižuje dle ústupu potíží. ("Když chytne stoh slámy, kýblem vody ho neuhasíš" říká zase jedno české přísloví). Tablety se užívají většinou na lačno, a to minimálně 15 minut před jídlem (neznamená to však, že když člověk poté nejí, tak se musí nutně najíst, aby mohl užívat byliny, ale prostě na lačno!) anebo 30 minut po jídle a zapíjejí se teplou vodou. V případě, že užíváte zároveň i chemické léky, tak je NIKDY neužívejte s bylinnými produkty současně! Platí pravidlo, že bylinné produkty se užívají vždy před jídlem (cca 1/2 hodiny) a chemické léky zase po jídle (nejlépe s odstupem 1 hodiny od bylin).


Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - užívání léků na ředění krve (warfarin apod.), při silné nedostatečnosti YIN a tělních tekutin JIN YE (tato směs vysušuje a odvádí vlhko), stejně tak ji neužívat v těhotenství, neb tato směs rozprouďuje stagnaci čchi QI ZHI, při alergii na lepek (obsahuje obilný kvásek). Více o čínských pojmech zde.


Balení: 100 tablet / 30 g (100% přírodní, jedinou pojivovou látkou je přírodní celulóza max. do 1%; vyrobeno z koncentrovaných bylin v poměru 5:1, tzn. že při výrobě je použito 5 g sušených bylin na 1 g bylinných tablet)


Více na: https://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty/dle-kategorii/tablety/025-ladnost-stihle-gazely

380,00 Kč