050 Probuzení šípkové princezny

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Posiluje esenci ledvin SHEN JING XU
  • Harmonizuje nerovnováhu koncepčních drah CHONG MAI a REN MAI a YIN/YANG
  • Posiluje nedostatečnou krev XUE XU a rozprouďuje blokádu krve YU XUE
  • Rozprouďuje stagnující energii čchi jater GAN QI ZHI
  • Zahřívá nedostatečný jang ledvin SHEN YANG XU a rozpouští hlen TAN

Popis dle tradiční čínské medicíny - Menstruační cyklus lze jako obvykle v TCM popsat a znázornit tak, jak vše přirozeně probíhá v přírodě. Představme si přehradu, do které přitéká voda z řeky. Síla stěny je odpovídající velikosti přehrady (děloha). Jednou měsíčně se její kapacita průběžně naplňuje do optimální výše a pak již je třeba zvednout stavidla a upustit přehradu, jinak by se mohla hráze přehrady protrhnout nebo by mohla voda přetéci a způsobit záplavy (stagnace energie čchi QI ZHI). Stejně tak je škodlivý opačný stav, kdy pramen (esence ledvin SHEN JING) nevydá dostatečně vody (nedostatek krve XUE XU) a přehrada pak vysychá (nedostatek krve s následnou blokádou YU XUE XU). Stejně tak vysychá i při nadměrném horku (horko v krvi RE XUE). Rovněž by měla býti voda v tekutém stavu, jinak v přehradě zamrzne (chlad HAN v děloze). Pokud jsou ve vodě nečistoty, tak mohou ucpat výpustní otvory (blokáda krve YU XUE). Z tohoto všeho je patrné, že je nutná naprostá souhra všech zúčastněných - vydatný zdroj kvalitní vody, odpovídající kapacita nádrže, dobré klimatické podmínky, včasné vytažení stavidel, dostatečná síla přehradní stěny. Tato bylinná směs působí na všechny 4 fáze menstruačního cyklu, a to jak posílením ledvinné esence SHEN JING, tak i vyživením a rozprouděním krve XUE, stejně jako rozprouděním stagnující energie čchi jater GAN QI ZHI.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Hlavní bylinou ve směsi je Shui hua mu jing, která je chuti ostré a aromatické, teploty zahřívající a působí na dráhu ledvin SHEN, jater GAN, sleziny PI a žaludku WEI. Rozprouďuje a uvolňuje stagnaci energie čchi QI ZHI, rozprouďuje krev XUE, posiluje nedostatečný jang ledvin SHEN YANG XU, rozpouští hlen TAN. Další bylina Dang gui je chuti ostré, sladké a hořké, teploty zahřívající a působí na dráhu srdce XIN, jater GAN a sleziny PI. Posiluje nedostatečnou krev XUE XU a přispívá k normální menstruaci. Poslední bylinou je Dang gui wei, která má podobné účinky jako předchozí (jedná se o koncovou část kořene stejné byliny), ale více než předchozí bylina rozprouďuje blokádu krve YU XUE, harmonizuje krev XUE, zahřívá chlad HAN a utišuje bolesti, způsobené blokádou krve YU XUE.

Dávkování - Ženy užívají 2 odměrky (1 odměrka - 1 gram) bylinného prášku 1 × denně ráno. Prášek se zalije 2 dcl horké vody a poté teplý vypije. Při silném premenstruačním syndromu lze zvýšit dávku od ovulace (cca 1 týden před menstruací) až do objevení se krvácení na 4 odměrky denně, poté opět se užívají 2 odměrky denně. Tato bylinná směs se může užívat dlouhodobě, bez přerušení a bez vedlejších účinků, neboť velice jemně, nenásilně a nepřímo (pomocí tzv. zpětné osy: podvěsek mozkový - štítná žláza - vaječníky) přispívá k hormonální rovnováze. Minimální délka užívání je 3-6 měsíců, ale lze možno ji prodloužit i na rok či déle, v závislosti na hormonální dysbalanci. Lze užívat i preventivně, jelikož každá žena ztrácí při menses krev a je třeba ji doplňovat.

Muži užívají vždy konstantní dávku po celý měsíc, tedy 2 odměrky (1 odměrka - 1 gram) bylinného prášku.

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - těhotenství.

Balení: 30 g bylinného produktu v prášku (100 % přírodní, bez jakýchkoliv syntetických či pojivových látek).


Více na: https://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty/dle-kategorii/bylinny-prasek/050-probuzeni-sipkove-princezny

380,00 Kč