101 Šavle malého samuraje

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Přeměňuje nečistou vlhkost TAN SHI ve slezině PI a v žaludku WEI
  • Uvolňuje povrchovou vrstvu BIAO
  • Upravuje oběh energie čchi QI ZHI
  • Harmonizuje střední ohniště ZHONG JIAO

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi HUO XIANG ZHEN QI WAN, která je upravena na dnešní poměry. Používá se v případech napadení zevním chladným větrem FENG HAN při současné vnitřní vlhkosti SHI.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Císařským produktem je Huo xiang, ostrý a aromatický, který svojí povahou přeměňuje vlhkost SHI, rozptyluje chlad HAN a vítr FENG a posiluje slezinu PI. Dále jsou zde dvě skupiny ministerských produktů. První skupina tvořená Hou po a Chen pi posiluje činnost císařského produktu ve středním ohništi ZHONG JIAO. Hou po podporuje pohyb energie čchi QI ZHI a metabolismus vody SHUI a vstupuje do hrudníku. Podporuje působení energie čchi QI ve středním ZHONG JIAO a dolním ohništi XIA JIAO a potencuje účinek císařské byliny, která se zaměřuje na horní ohniště ZHENG JIAO. Vnitřní stagnace vlhkosti SHI oslabuje transformační a transportní funkci sleziny PI QI XU. Chen pi upravuje energii čchi QI ZHI, transformuje vlhkost SHI a harmonizuje funkcí středního ohniště ZHONG JIAO. Druhá skupina ministrů Zi su ye, Bai zhi pomáhá císaři odstraňovat chlad HAN a vítr FENG. Zi su ye uvolňuje vnější vrstvu BIAO a také harmonizuje střední ohniště ZHONG JIAO. Asistentské byliny Bai zhu, Fu ling představují silnou kombinaci pro posílení energie čchi sleziny PI QI XU a transformaci škodlivé vlhkosti SHI. Ve směsi nacházíme několik skupin bylin, které byly pečlivě vybrány a vyváženy: Huo xiang, Zi su ye, Bai zhi uvolňují vnějšek BIAO, Hou po, Chen pi podporují vnitřní cirkulaci energie čchi QI ZHI, Zi su ye, Bai zhi, Jie geng mají klesavý účinek, Fu ling, Zhi ban xia, způsobují klesání vzbouřené energie čchi QI NI.

Dávkování - Naše tablety neobsahují žádné příměsi, leštící látky či lepidla. Jako pojivo slouží pouze přírodní mikrokrystalická celulóza, a to jen maximálně do 1 %. Proto musí býti slisovány do velice tvrdých kompaktních tablet, které se obtížněji rozpouštějí a někomu možná i hůře polykají - vždy je však vše individuální a záleží na každém jedinci zvlášť...

Proto nejlépe se osvědčila tato forma užívání: večer si svoji ranní (celodenní) dávku tablet (kupř. 6 + 6 tbl resp. 12 + 12 tbl od každého druhu) vložte do hrnku a zalijte trochou vody (studené či horké) a tablety se do rána téměř rozpustí. Ráno přisypte do hrnku kupř. Nápoj čínských MUDRců, event. i další nápoje, zalijte nyní již pouze horkou vodou (100°C) a vše řádně promíchejte (jakoukoliv lžičkou). Pro lepší chuť si můžete přidat i trochu dobrého kvalitního mléka (jakéhokoliv druhu dle chuti) - vznikne Vám tak docela chutná hořká bílá káva, kterou můžete, bez obav z nedostatečného vstřebání bylin, přímo zapíjet k snídani (ideálně jahelnou kaši).

Výhodami jsou:

  • Snadné pozření, a to i hořkých bylin (lze přisladit event. javorovým nebo datlovým sirupem)
  • Maximální vstřebání jemně rozpuštěných bylin
  • Rychlost a jednoduchost - žádné intervaly a čekání 15 min před a 30 min po jídle a navíc nahradí snídaňový nápoj (netřeba pak již pít ještě ranní čaj nebo kávu).
  • Zároveň je tato forma užití i "nature friendly" pro slezinu PI a její energii QI - z těchto důvodů nikdy nepoužíváme žádné obalové kapsle (i ty sebepřírodnější, želatinové apod., vždy časem oslabují energii čchi sleziny PI QI XU a způsobují tak vlhko SHI), ani tinktury (obsah bylin v nich je dle chromatografie na tenké vrstvě pofiderně minimální a navíc každý alkohol v tinkturách obsažený vždy přináší vlhko a horko SHI/RE do organismu...), ba ani syrové směsi bylin SAN či TANG, jež bohužel nelze importovat z Asie bez toho, aniž by buď obsahovaly nadměrně pesticidů nebo pak zase mikroplísně...).

Lze užívat i takto:

Bylinné tablety lze užívat v obvyklé dávce 3 x denně 4 tablety nebo 2 x denně 6 tablet, u dětí se pak řídíme věkem, a sice 1 rok - 1 tbl 3x denně (kupř. 4leté děcko může užívat 3x2 tbl denně). Platí zde jedna zásada, že "na velkou díru velká záplata" čili dávkování lze přizpůsobit dle stavu a intenzity potíží pacienta, obzvláště u akutních stavů (virózy, akutní záněty, bolestivé stavy apod.), proto v Číně používají dávku až 2 - 3 x vyšší, tj. až 5x8 tbl denně na začátku nemoci a postupně se dávka snižuje dle ústupu potíží. ("Když chytne stoh slámy, kýblem vody ho neuhasíš" říká zase jedno české přísloví). Tablety se užívají většinou na lačno, a to minimálně 15 minut před jídlem (neznamená to však, že když člověk poté nejí, tak se musí nutně najíst, aby mohl užívat byliny, ale prostě na lačno!) anebo 30 minut po jídle a zapíjejí se teplou vodou. V případě, že užíváte zároveň i chemické léky, tak je NIKDY neužívejte s bylinnými produkty současně! Platí pravidlo, že bylinné produkty se užívají vždy před jídlem (cca 1/2 hodiny) a chemické léky zase po jídle (nejlépe s odstupem 1 hodiny od bylin).

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - Napadením horkým větrem FENG RE nebo v případě ohně z nedostatečnosti HUO XU. Více o čínských pojmech zde.

Balení: 100 tablet / 30 g (100% přírodní, jedinou pojivovou látkou je přírodní celulóza max. do 1%; vyrobeno z koncentrovaných bylin v poměru 5:1, tzn. že při výrobě je použito 5 g sušených bylin na 1 g bylinných tablet)


Více na: https://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty/dle-kategorii/tablety/101-savle-maleho-samuraje

380,00 Kč