009 Zrození fénixe

sleva

Působení dle tradiční čínské medicíny:


 • Vylučuje vlhko a horko ze tří ohnišť SHI/RE SAN JIAO
 • Vylučuje oheň HUO a horké toxiny RE DU
 • Ochlazuje horko v krvi RE XUE
 • Stahuje stoupající jang jater GANG YANG SHI
 • Vylučuje horko ze žlučníku DAN RE
 • Utišuje neklidný plod z horka RE v matčině lůně

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jak praví jedno staré čínské přísloví: "Jeden obraz nad tisíce malířů, jedna bylina nad tisíce lékařů", tak to platí v tomto případě více než dvojnásob. Bylina Huang qin je právě tou bylinou, jež pokrývá široké spektrum potíží současného člověka. Dnešní doba je zrychlená, hektická, turbulentní, jídlo jíme rychle - "fast food-ově". Potraviny jsou geneticky urychlené, konzervované, chemicky ošetřené, aromatizované, emulgované, "prifarbené" apod. a naše emoce nejsou také zrovna "cool" (chladné), ale naopak jsou buď dosti silně vyjádřené či zase až moc potlačené... Toto vše má za následek dle TCM vznik tzv. vnitřního horka RE (a následně s tím jde i ruku v ruce i vlhko SHI), jež obojí sužuje a sžírá současného člověka různými civilizačními neduhy, potížemi a nemocemi. Tento produkt by mohl užívat téměř každý člověk pro tzv. očistu těla, a sice 3 měsíce na podzim a 3 měsíce na jaře jako univerzální očistnou kůru organismu. Jediná kontraindikace je dle TCM tzv. vnitřní chlad ve slezině a v žaludku PI/WEI HAN XU, jež se projevuje zimomřivostí, studenými končetinami, nechutenstvím, bledým obličejem, preferencí teplých nápojů a řídkou vodovou stolicí.


Nakonec i Pasteur na smrtelné posteli prohlásil (a je to i zaznamenáno): "Béchamp měl pravdu - patogen není sám o sobě důležitý, ale terén je základ (Pathogen is nothing, but terrain is everything") a vzkázal Béchampovi omluvu. Navíc je tato teorie i zcela logická - na terénu vlhka a horka se pomnoží a přemnoží jakékoliv baktérie, viry, paraziti apod. Představte si uzavřený, nevětraný skleník (vlhko a horko), ve kterém roste jak zelenina, tak hlavně plevel, kterému se v této džungli daří podstatně lépe než naší zdravé zelenině. Chceme tedy kopřivy a pampelišky, které utlačují naše okurky, odstranit. Máme 2 možnosti:

Třesky plesky Hezky česky

 1. Vezmeme chemický postřik (jakýkoliv, kupř. Roundup) a postříkáme nežádoucí pampelišky a kopřivy. Trochu tím zasáhneme i naše listy okurek, ale výsledek se poměrně rychle a bezpracně dostaví - kopřivy a pampelišky za 2 dny zežloutnou a uschnou, hurá! Avšak i naše okurky dostaly zásah, také naše kvalitní černozem vstřebala nežádoucí chemii z postřiku a navíc, světe div se, nové pampelišky a kopřivy opět vyrazily o kousek dál... Takže suma sumárum - nic jsme tímto pro nás pohodlným a rychlým zásahem nezískali, ale naopak si poškodili náš terén i do budoucna.
 2. Tato druhá možnost je sice pracnější, namáhavější a zdlouhavější, o to více však přináší trvalé výsledky - nejen ve skleníku a při sklizni, ale potažmo i přeneseně i na našem zdraví. Skleník nejprve řádně ručně vyplejeme, vytrháme plevel pečlivě, i s kořínky, vyvětráme (tedy přeloženo do našeho žargonu tzv. detoxikujeme) a pravidelně se budeme o něho starat a udržovat - jakmile se objeví nějaký nový plevel, včas jej vytrhneme, než se rozroste a bude utlačovat naši zeleninku. Stejně tak dle počasí budeme otvírat okna (tzv. luftovat), aby se tak dostal čerstvý vzduch k rostlinkám a udržovala se optimální teplota a vlhkost. Prostě budeme dle zásad TCM dodržovat nejen fyzickou životosprávu, ale i psychickou rovnováhu, neb občas je i třeba emoce z hlavy "vyvětrat". Je to sice dlouhodobý, pravidelný a nekonečný proces péče o naše zdraví, ale ve finále se vždy vyplatí a plody našeho úsilí (zdraví či nemoc) nakonec sklízíme zase jenom a jenom my!


Zbytkový škodlivý činitel (Perzistující patogenní faktor PPF)


Dnešní doba je jiná než tomu bylo ve staré Číně, ba i jiná než tomu bylo před 50ti lety u nás. Obrovský rozvoj farmacie, techniky a technologie, konzumní a hektický styl života, přepracovanost, stres, všichni všechno chceme... Jak říká Tyler ve filmu Klub rváčů: "Chodíme do práce, kterou nenávidíme, abychom si koupili věci, které nepotřebujeme, a tak se vyrovnali lidem, které nesnášíme." Mimochodem - tuto pravdu si vůbec připustit, to je zřejmě to nejtěžší. To vše samozřejmě s sebou přináší i své "ovoce", tedy důsledky, které v dřívějších dobách nebylo až tak časté řešit. Prostě nová doba si žádá nové činy, a to nejlépe z Číny, kde je vidět nyní "posun" - tedy krok zpět - bohužel nejmarkantněji... Proto se nyní zákonitě objevují i nové potíže a nemoci, které se dříve nevyskytovaly. Jedním z nich je, v důsledku výše zmíněných příčin, tzv. zbytkový škodlivý činitel neboli Perzistující Patogenní Faktor (zkratka PPF je zkrátka podobnost čistě náhodná), čili v organismu přetrvávající horký toxin RE DU, horko RE, vlhko SHI či hlen TAN - nejlépe však vše dohromady!


A co děti?


Velice častý a běžný je zbytkový škodlivý činitel PPF u dětí. Ze zkušenosti lze říci, že 90% nemocí a potíží v současnosti u dětí je způsobeno právě tímto faktorem PPF. Je to dáno jednak ještě nedostatečně vyvinutým a křehkým dětským systémem (nedostatečný jin plic a žaludku FEI/WEI YIN XU se teprve vyvíjí, a proto se organismus tak snadno přehřívá, což vede k vytvoření vnitřního horka RE). Dále nepochybně i očkování v raném věku, kterým u nás projde každé děcko, vytváří dle TCM "ideální" terén pro rozvoj horka RE, vlhka SHI a hlenu TAN u dětí a své si udělá i nadužívání antibiotik... Při akutním napadení zevním škodlivým větrem FENG XIE QI je pak cesta nebo spíše "dálnice" k vytvoření zbytkového škodlivého činitele PPF zcela otevřena.


Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Tento bylinný prášek obsahuje pouze jednu bylinu, o to však pro dnešního člověka významnější - Huang qin. Kořen rostliny, používaný jako léčivo, má na řezu zlatě žlutou barvu, proto i čínský název v překladu znamená "žluté zlato čili zlaťásek". Bylina je hořké a stahující chuti, ochlazující a vylučuje škodlivé horko a vlhko SHI/RE z dráhy plic FEI, žaludku WEI, žlučníku DAN, tlustého střeva DA CHANG, srdce XIN, tenkého střeva XIAO CHANG a jater GAN. Napomáhá k normálnímu stav dělohy a placenty a zesiluje energii plodu. Dle posledních výzkumů tlumí i růst nádorových kancerogenních buněk.


Dle TCM funkce této byliny se odvíjí v 9 směrech:


 1. Ochlazuje horko plic FEI RE
 2. Vylučuje napadení letním horkem WEN BING - SHU WEN
 3. Vylučuje horký vítr z horního ohniště a z kůže SHANG JIAO FENG RE
 4. Ochlazuje všechny typy horka RE
 5. Vyživuje nedostatečný jin YIN XU a stahuje stoupající jang YANG SHI po porodu
 6. Rozprouďuje stagnující energii čchi v hrudi QI ZHI
 7. Rozpouští hlen TAN v oblasti pod bránicí
 8. Ochlazuje horko v horním ohništi SHANG JIAO RE a vylučuje vlhko ve slezině PI SHI
 9. Uklidňuje plod v matčině lůně


Široký záběr působení při vylučování škodlivého horka a vlhka SHI/RE z organismu činí z této byliny jakousi univerzální detoxikační bylinu současnosti, vhodnou téměř pro každého člověka. Tato bylina má i dle posledních výzkumů synergický efekt (vhodně se doplňující) s betalaktamovými antibiotiky jako je Ampicilin, Amoxacilin, Cefotaxin apod., kdy svým účinkem zabraňuje vytvoření rezistentních kmenů zlatého stafylokoka Staphylococus Aureus.


Fénix je bájný mytologický pták, který zemře spálením sebe sama a opět se ze svého popela narodí. Je univerzálním symbolem znovuzrození. Najít ho nelze, neboť místa, kde se nachází, jsou tajemná a neobjevitelná. Jeho brky mají magické vlastnosti a využívají se k výrobě lektvarů (...) - tak toto píší moudré knihy o Fénixovi a čínské moudré knihy pak zase podobně píší o bylině Huang qin. Roku 1624 napsal klasik Bencaojing o této bylině: Zlaťásek je povahy pročišťující, proto odstraňuje horkost, chuti hořké, proto odstraňuje vlhkost, je jinový a chladný, proto vítězí nad horkostí, a dokáže tedy obhospodařovat veškerou horkost. Veškerou horkostí se míní škodlivá horkost a vlhká horkost. Krvavé stolice a úplavicové průjmy jsou všechno onemocnění z převahy vlhké horkosti. Když se přesekne jejich kořen, pak se onemocnění vyléčí sama sebou. Hořkost a chlad dokáží odstranit vlhkou horkost, proto se tenké střevo zprůchodní a voda sama odtéká - když se vyčistí pramen, pak je tok čistý. Zlé vředy a boláky znamenají, že v krvi je horkost a dochází ke stagnaci a zauzlování se, a z toho se tvoří hnisavé zduřeniny a vředy. Když se krev ochladí a horkost odstraní, vyléčí se samy sebou. Je hlavním léčivem u všech nemocí napůl v povrchu, napůl uvnitř. Huang qin je božským léčivem na uklidnění plodu. Obvykle lidé ho považují za chladný, a proto se jej neodvažují použít. Nevědí ovšem, že u plodu je dobré pročišťovat horkost a ochlazovat krev. Krev pak neproudí chaoticky a následně dokáže vyživovat plod.


Dávkování - 5 odměrek (1 odměrka - 1 gram) bylinného prášku 1x denně ráno (děti od 3 let 3 odměrky 1x denně ráno), které se zalijí 2 dcl horké vody a poté teplé vypijí. Optimální je tento bylinný prášek přidat do ranního Nápoje čínských MUDRců (kód 900), čímž vznikne i docela chutná hořkosladká káva. V Číně v případě akutních či dlouhodobých potíží užívají dávku 2 - 3 x větší. Lze užívat společně i s antibiotiky a to jak v akutním či v chronickém stádiu nemoci a to i dlouhodobě, pokud si to stav organismu vyžaduje, kupř. i 3 měsíce. U tzv. detoxikační kůry se doporučuje, každoročně 3 měsíce na jaře (počínaje od Popeleční středy) a 3 měsíce na podzim (od 15.srpna), tuto bylinu přidávat do Nápoje čínských MUDRců.


Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - chladu z nedostatku ve slezině a v žaludku PI/WEI HAN XU.


Balení - 30 g bylinného produktu v prášku (100% přírodní, bez jakýchkoliv syntetických či pojivových látek).


Více na: https://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty/dle-kategorii/bylinny-prasek/009-zrozeni-fenixe

369,00 Kč 380,00 Kč