Imunita

06.01.2023

Jsem tvoje...

Jsem s tebou od začátku a stejně jako ty se stále učím, jak být lepší a efektivnější. Pamatuju si každou tvou rýmičku, bolest břicha i zvýšenou teplotu. Reším problémy, o kterých ani nevíš, že je máš. Jsem přizpůsobivá a vynalézavá. Znám tě líp, než si vůbec dokážeš představit. A hlavně, beze mne nemáš šanci přežít. Jsem tvoje imunita, člověče, tak proto ti tykám...


JSEM TVŮJ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM

Nechci tě unavovat technickými detaily svojí práce, je to totiž velmi komplikovaný systém. Do akce vysílám každý den různorodé buněčné jednotky s širokým arzenálem zbraní, které kolují tvým krevním řečištěm a monitorují, jestli se něco neděje. A něco se děje každou chvíli, to mi věř. Mé jednotky hlídají, aby se ve tvém vnitřním prostředí nerozmnožil někdo cizí z nepřátelských kmenů virů, bakterií, plísní a podobně. Máme velmi přísný protokol a vysoké nároky i na vlastní buňky tvého těla: jakmile některá z nich nefunguje dobře, je nemocná, stará nebo dokonce zvrhlá v rakovinnou buňku, nemáme slitování a likvidujeme je. Jednotky bezpečnostního systému (bílé krvinky) se tvoří v kostní dřeni, hlášení podávají v mízních uzlinách a výcvik podstupují v brzlíku. Pracujeme neúnavně ve dne i v noci a pořád máme práce dost. Když nám pomáháš, jde nám to všechno lépe, ale ty nám to dost často komplikuješ.

MARKYTÁNEK NENÍ NIKDY DOST

Prozradím ti, že ve tvém těle žije civilizace cizorodých organismů, na které ale neútočíme, protože nám pomáhají. Jde o bakterie ve tvém tlustém střevě a na nich jsou mé jednotky doslova závislé. Pro nás jsou jako markytánky, které nám dodávají potřebné zdroje. A nejen nám mimochodem, i tvoje psychika by se bez nich hroutila, ale to si přečti v jiném článku. Tímto na tebe chci apelovat, abys nevybíjel naše milované markytánky antibiotiky, hormonální antikoncepcí, nezdravou stravou (moc cukru, potravinářská aditiva, agrochemie), přemírou alkoholu a stresem. Naopak nám i sobě pomůžeš, když své střevní bakterie budeš náležitě hýčkat a doplňovat jejich počty. Ideální řešení je Probiosan Inovum a Chlorella.


NEDĚLEJ MI TO HORŠÍ, NEŽ TO MÁM

Víš, nechci ti nic vyčítat, ale musím, protože to je koneckonců ve tvém vlastním zájmu. Ty mi komplikuješ práci nejen svým nezdravým životním stylem (moc se stresuješ, málo spíš, kouříš, piješ, nehýbeš se a jíš kolikrát to, co by ani pes nežral), ale ty mě i potlačuješ! Vždycky, když se snažím zbavit tvé tělo patogenu jednoduchým mechanismem (nespecifická reakce imunitního systému), jako je sekrece z nosu, slzení, kašlání, pocení nebo průjem, okamžitě se to snažíš zastavit chemickými léky. Nechápu proč!
Nemáš čas zpomalit a dát mi prostor, nebo nevíš, že to jsou přirozené projevy toho, že mám zrovna práci, kterou dělám pro tebe?
Samostatnou kapitolou je ovšem zvýšená teplota nebo dokonce horečka. Jsi přímo posedlý snižováním teploty. Pak se ale nediv, že se v tom plácáš o to dýl. Teplota, jak, milý člověče, potřebuješ vědět, je způsob, jak já, tvoje imunita, zvyšuji svoji efektivitu práce. Nejenže při vyšší teplotě patogeny samy hynou, ale já vyrábím specifické protilátky až při teplotě kolem 38 °C. Laskavě mě proto nepotlačuj a dej mi ideálně tři dny, během kterých tě pomocí teploty dostanu z většiny problémů. Pokud je ti to nepříjemné, osprchuj se vlažnou vodou a pij hodně vody nebo teplý čaj Lapacho či Uncaria tomentosa.

VÍTÁM SNAHU O POMOC

Pokud mi chceš opravdu pomoci, zvyš přísun vitaminu D a C (komplex řady vitaminů z výhradně přírodních zdrojů najdeš v přípravku Vitaflorin), minerálu zinek, listové zeleniny a rostlinných látek, o kterých se ví, že obranyschopnost podporují. Mám na mysli medicinální houby a kozinec blanitý, jež najdeš v přípravku Imunosan, echinaceu a šalvěj lékařskou z Grepofitu nebo vysoce účinný Cistus complex či Vironal.

NECH MĚ CVIČIT

Mé jednotky potřebují výzvy, posilují se soustavným překonáváním obtíží, a jakmile nic nedělají, zleniví a mohou dokonce zvlčet a napadat se navzájem (autoimunitní reakce). Zdravý a silný imunitní systém je systém cvičený. Proto je nanejvýš nutné, aby se s patogeny pravidelně setkával.
Nepomáhá mi, když sedíš doma a neustále se dezinfikuješ!
Posiluje mě krátkodobý stres, jako když rychle vyběhneš do schodů, skočíš do studené vody nebo když se ocitneš na neznámém místě. Dlouhodobý stres mě naopak vyčerpává a oslabuje. Kortizol, stresový hormon z nadledvin, který se při stresu vyplavuje, snižuje počty bílých krvinek, a pokud k tomu dochází soustavně a dlouhodobě, úplně mě to ochromuje. Stres je proto mým i tvým úhlavním nepřítelem, a tak se musíš snažit zbavit se v první řadě jeho, pokud chceš, abych dělala, co mám, tak, jak to nejlépe umím. Cvič, medituj, odpočívej, dýchej a dělej si radost.

ZŮSTANU S TEBOU

Jsem s tebou od začátku a zůstanu s tebou až do konce. Už jsme toho spolu hodně zvládli, a když přijdou nové výzvy, poradíme si i s nimi. Jen mě prosím nepodceňuj, nepotlačuj ani nenahrazuj chemií. Jsem tvoje, tak mi věř.


originální článek